Nastavení NSSET u domény

Pokud máte zakoupenou doménu pro váš internetový projekt u registrátora domén (např Wedos) a hosting jste si objednali u jiného poskytovatele hostingu (např. EBOLA) je potřeba v nastavení domény provést změnu DNS serverů. To se provádí tam, kde jste si doménu registrovali. Pokud jste si doménu registrovali dle mého návodu na registraci domén, tak ji máte u registrátora Wedos.

Nastavení u registrátora Wedos

Přejděte tedy na stránku Wedos a přihlašte se ke svému účtu nahoře (Login a Heslo).

Po přihlášení najeďte na možnost „Zákaznická administrace“ , odkaz je umístěn na místě kde jste chvíli předtím psali přihlašovací jméno a heslo.

Sjeďte na stránce administrace níže a vyberte položku s obrázkem „Seznam domén“ (Domény / Seznam domén) a klikněte v seznamu na doménu u které chcete, aby byla propojena s vaším novým webhostingem.

Po kliknutí se vám zobrazí stránka s dalšími údaji k doméně a také tento box, kde klikněte na „Změnit DNS servery“ – viz obrázek níže.

Editace DNS záznamů - Wedos

Po prokliknutí se vám zobrazí tabulka s aktuálním nastavením DNS serverů a pod touto tabulkou je nastavení, které nás zajímá „Změna DNS serverů domény„.

Tam zvolte prostřední možnost (Nastavit existující NSSET), napište do formulářového políčka velkými písmeny „EBOLA“ a změnu potvrďte. Pro jednoduchost je nastavení na obrázku níže.

Nastavení DNS záznamů u Wedosu na EBOLA

Změny provedené po tomto kroku je nutné ještě jednou potvrdit vyskakovacímu okénku a pak to chvíli ještě trvá, než se změna provede (běžně do hodiny).

Zda se změna již provedla můžete otestovat v prohlížeči stránek přístupem ke svému novému webu. Pokud jste u Eboly již objednali hosting a instalovali WordPress jedním kliknutím, pak by se vám měla zobrazit stránka s vaším novým webem v základní (nehezké) šabloně.


RYCHLÝ SOUHRN:

Nejprve si založte doménu, neboli jméno – např „frantanovak.cz“
1. Registrace domény

Po registraci domény si objednejte prostor – webhosting pro váš nový web
2. Založení hostingu

V administraci si zvolte nový WordPress web, ve WordPress administraci si zvolte šablonu (vzhled vašeho webu)
Přidejte nové stránky, příspěvky a pište texty – HOTOVO 🙂