Registrace domény

V minulém kroku jsme si ukázali jak si správně zvolit doménu, jak takový název pro nový web vymyslet a jak ho zapsat a také jak si ověřit zda je požadované jméno volné.

Ověření domény

Ještě zopakuji jak se volná doména před registrací ověřuje zda je volná. Já si kontroluji domény na stránkách registrátora domén Wedos.cz přesně na stránce zde. Cena tady vychází na 151 Kč což je v současnosti nejnižší cena na trhu.

Ověření domény před registrací
obr 1. – Ověření domény před registrací

Dle obrázku výše pak stačí zapsat zvolené jméno do formuláře a zaškrtnout o jaké koncovky ke jménu máme zájem a následně nám vyjede seznam volných a případně již zabraných jmen. Pokud je doména volná vypíše se její název zeleně a pokud chcete doménu zaregistrovat klikněte na „Objednat“.

Registrace a objednání domény

Klikneme tedy na odkaz “Objednat” u zvoleného volného jména, na následující stránce pokračujeme prvním krokem objednávky (kroky jsou zobrazeny a popsány pro registraci .cz domény) Na konci každé stránky objednávkového procesu je tlačítko pro pokračování na další krok.

1. krok – (obrázek níže) zvolíme na jak dlouhou dobu si chceme doménu registrovat. Dále zde máme položku “Volba webhostingu”, tam zatím nastavíme první možnost – “po dokončení objednávky neobjednávat webhosting ”, zaškrtneme souhlas se smluvními podmínkami a pokračujeme na další část objednávky.

Registrace domény - první krok

2. krok – zde necháme vše tak je předvyplněno a zaškrtneme jen na konci souhlas s podmínkami registraci doménových jmen.

3. krok – zde předpokládám, že u registrátora ještě zaregistrovaní nejste, tedy vyplňte údaje ve formuláři “Nový uživatel” a na konci si zvolte, zda chcete zasílat různé informace od registrátora. Pokud registrovaní jste, pak jste buď přihlášení a vyplňte tedy pořadované údaje nebo se přihlašte.

4. krok – majitel domény – zde vyplňte všechny údaje, pokud jste firma vyplňte údaje jako je ičo, dič atd, pokud nepodnikáte vyplňte osobní údaje. Veškeré tyto údaje vyplňte pravdivě.

5. krok – fakturační údaje – zde zvolíte zda chcete vytvořit daňový doklad na vaší firmu (právnická osoba), na fyzickou osobu nebo jen na fyzickou nepodnikající osobu. Následně zde vyplníte potřebné údaje a přejdete na ukončení objednávky.

Po dokončení objednávky vám dorazí do vyplněného e-mailu potvrzení objednávky domény a e-mail s pokyny pro platbu domény. V e-mailu naleznete také odkaz pro zaplacení objednané domény online.

Platbu lze provést buď převodem z účtu což trvá cca 2 dny nebo platební kartou online což je nejrychlejší (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro), můžete použít také platbu pomocí Paypal, pomocí terminálů SAZKA nebo rychlou platbu z internetového bankovnictví (KB, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, mBank, ČSOB, ERA) a internetovou peněženku GoPay.

Po zaslání peněz se doména do pár minut zaktivuje a vám přijde do e-mailu potvrzení o registraci a zpráva o vytvoření kontaktu s vašimi údaji k doméně. Gratuluji vám k registraci, doména je vaše.

Pokud se vám podařilo registrovat si doménu pro váš nový web pokračujte na návod pro založení hostingu k této doméně (Co je to hosting?).

 

 

 


RYCHLÝ SOUHRN:

Nejprve si založte doménu, neboli jméno – např „frantanovak.cz“
1. Registrace domény

Po registraci domény si objednejte prostor – webhosting pro váš nový web
2. Založení hostingu

V administraci si zvolte nový WordPress web, ve WordPress administraci si zvolte šablonu (vzhled vašeho webu)
Přidejte nové stránky, příspěvky a pište texty – HOTOVO 🙂